zvonek okrouhlolistý

Campanula rotundifolia

trvalka
výška
30-60 cm
STANOVISTE
STANOVISTE
květ
V-X

Latinská synonyma: Campanula rotundifolia subsp. groenlandica, Campanula petiolata, Campanula intercedens, Campanula heterodoxa, Campanula groenlandica, Campanula gieseckiana, Campanula gieseckiana var. arctica, Campanula gieseckiana subsp. groenlandica, Campanula dubia, Campanula alaskana


Inormace o rostlině a jejím pětování

Tvar rostliny

výška 30-60 cm

Stanoviště

vhodné - slunce, polostín

Půda

vhodná - vlhká

Užití

zelené střechy

Květy

V-X - modré


Fotografie této rostliny najdete na následujících stránkách:

zvonek okrouhlolistý - Campanula rotundifolia

Petro


Pěstební kalendář

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Květ
 
květ
 

Tuto rostlinu můžete zakoupit v následujících zahradnictví a e-shopech:

Máte tuto rostlinu v nabídce? Přidejte odkaz na Vaše zahradnictví »


O této rostlině se můžete dočíst v následujících článcích


Zvonce, zvony, zvonečky

Zvonky patří k rostlinám, o kterých máme pocit, že je velmi dobře známe. Vždyť díky charakteristickému tvaru květu je snadno rozeznají i malé děti. Svou neokázalou krásou zvonky náramně vynikají v přírodních zahradách, trvalkových záhonech i na skalkách. Rostou si bez zvláštních nároků a my je tak nějak bereme jako samozřejmý inventář. Není to škoda?

Máte na Vašem webu informace o této rostlině nebo o jejím pěstování? O možnostech zobrazení odkazu se více dozvíte zde »


Rostliny rodu Zvonek:V našem adresáři zahradnických firem naleznete například toto zahradnictví:


Sady-školky

V našich školkách se především zabýváme pěstováním sazenice Sekvojovce obrovského, Sekvoj stálezelená, široký výběr borovic a jedlí a to včetně zakrslých kultivarů. V sadech se specializujeme na pěstování Rakytníku řešetlákového, černého jeřábu a borůvek. Sazenice u nás vypěstované jsou dodáváme v kontejnerech v té nejlepší kvalitě a po zakořenění. Zaměřujeme se jak na dodávky sazenic pro maloodběratele tak i na velkodběratele. Nabízíme také tradiční i netradiční druhy semen jehličnanů.

strom
ker